"Cebir"

Etiketler :
Üniversiteden hocam Ali Osman Asar'ın çıkarmış olduğu cebir ile ilgili mükemmel bir kitap. 

Matematikte ileri düzey anlatımların yer aldığı geniş açıklamaların olduğu üniversite matematiği için yararlı bir kitap. Derslerindeki notları bile bir öğrencinin işine fazlasıyla yeterken bu kitapta hocam çok daha fazlasını bize sunuyor. Onca yaşına rağmen Ali Osman Hoca'daki o azim ve çalışkanlık gençliğinin baharında olup da tembellikten kıvranan insanlara örnek olacak niteliktedir. Derste bir teoremi bize anlatırken sanki yaşıyormuş gibi heyecanlanan, teoremi ispatladığında çocuklar gibi sevinip mutlu olan Ali Osman Asar hocamız için tek bir kelime kullanılır "Matematiğe Aşık Bir Değer İnsanı" Ellerine sağlık Hocam.Bütün Matematik öğretmenlerine ve matematik öğrencilerine çok faydalı olacak güzel bir kitap.

Bu kitap üniversitelerin lisans derslerinde okutulan grup, halka ve cisim konularına bir giriş kitabıdır. Üç dönemlik bir ders kitabı olarak kullanılabilir. Kitap ayrıca lisansüstü cebir öğrencilerinin de yararlanabileceği niteliktedir. Her konu oldukça detaylı bir biçimde işlenmiş ve kitapta geçen hemen hemen bütün kavramların tanımları ile hemen hemen bütün sonuçların ispatları verilmiştir. Bunun yanında kavramlar ve sonuçlar bol bol örneklerle desteklenmiştir. Bundan başka her kısmın sonuna 20 civarında problem eklenmiş ve bunların tek numaralı olanların çözümleri ya da çözümlerine ait ipuçları verilmiştir. 

Ayrıca temel kavramlar bölümünde sembolik mantık, kümeler, bağıntılar ve tamsayıların oldukça geniş birer özeti verilmiştir. Bu bölüm özellikle matematik öğretmenlerinin ve matematiğe ilgi duyanların başvuracağı ve faydalanacağı temel kavramları içermektedir. Yazar: Ali Osman Asar

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Sosyal Paylaşım

Icon Icon Icon Icon

Lütfen yazılarımızla ilgili yorum yapmaktan çekinmeyin. Kırık linkleri ve hatalı içerikleri mutlaka bize ilgili sayfa altında yorum yaparak bildiriniz. Blog sayfalarımızda ilginizi çekebilecek diğer yazılar için blog arşivimizi kullanabilirsiniz.

Son Yorumlar

Yararlı Linkler