Konuşma dilinin Matematiksel ifadeye çevrilmesi

Etiketler :
Afyonkarahisar Dinar ilçesinde bulunan Atatürk Orta Okulu öğrencilerine, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (OTDÜ) mezunu Kimya Mühendisi ve emekli eğitimci Mustafa Koca tarafından, ve matematiğin sevdirilmesi konuşma dilinin matematiksel ifadeye çevrilmesi konulu uygulamalı seminer gerçekleştirildi. 07 Aralık 2012 Cuma 15:24
Afyonkarahisar Dinar ilçesinde bulunan Atatürk Orta Okulu öğrencilerine, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezunu Kimya Mühendisi ve emekli eğitimci Mustafa Koca tarafından, konuşma dilinin matematiksel ifadeye çevrilmesi ve matematiğin sevdirilmesi konulu uygulamalı seminer gerçekleştirildi. 

Mustafa Koca, salonda bulunan 85 öğrenciye matematiğin neden sevilmediği ve nasıl sevileceği konusunda bilgiler verdi. Önce beyindeki sinir hücrelerinin beslenmesi ve eşleşmesi ile ilgili bilgi veren Koca, sonrasında ise uygulamalı olarak sözel ifadelerin matematiksel ifadelere nasıl dönüştürüleceğini anlatarak öğrencilere bazı teknikler gösterdi. Okul öğrencilerinden ve Deneme sınavlarında ilçe üçüncüsü olan Mustafa Uysal sorulan sorulara 3 saniye içerisinde cevap verdi.

Mustafa Koca, çocuklarda zeka gelişiminin yapılandırılması ile ilgili “Kelebek Terbiyecisi” adlı kitabını Mustafa Uysal’ a imzalayarak hediye etti.Matematik sevgisi ve çocuklarda zeka gelişiminin yapılandırılması için öğrenciler ile emekli eğitimci Kimya Mühendisi Mustafa Koca’nın tekrar bir araya geleceği bildirildi

Kaynak: 
http://www.medya73.com/ogrencilere-matematigi-sevdiren-seminer-haberi-1126585.html

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Sosyal Paylaşım

Icon Icon Icon Icon

Lütfen yazılarımızla ilgili yorum yapmaktan çekinmeyin. Kırık linkleri ve hatalı içerikleri mutlaka bize ilgili sayfa altında yorum yaparak bildiriniz. Blog sayfalarımızda ilginizi çekebilecek diğer yazılar için blog arşivimizi kullanabilirsiniz.

Son Yorumlar

Yararlı Linkler