Sevdim Seni Matematik

Etiketler :
“Matematikte başarılı olmayı istiyorum ve başarılı olmamın tek yolu Benden geçiyor” Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, başarısızlığının" nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı.” 

Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin yeteneğinin" olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her öğrencinin matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık “korku” ve "matematiği sevmeme" duygusundan kaynaklanır. Eğlenceli bir kitap olmasının yanında bilinen kavramlardan yola çıkarak matematik hakkındaki önyargıları yıkmak için yazılmış güzel bir eserdir. Bu konuda sıkıntısı olan öğrencilerin ve velilerin ehemmiyetle okuması matematik ile başa çıkmada önemli bir basamak teşkil edecektir. Kişiyi motive edici özelliğe sahip kitabın özellikle matematikte başarısızlığa mahkum olmuş gibi kendini hisseden öğrenciler tarafından okumaları inancındayım.

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Sosyal Paylaşım

Icon Icon Icon Icon

Lütfen yazılarımızla ilgili yorum yapmaktan çekinmeyin. Kırık linkleri ve hatalı içerikleri mutlaka bize ilgili sayfa altında yorum yaparak bildiriniz. Blog sayfalarımızda ilginizi çekebilecek diğer yazılar için blog arşivimizi kullanabilirsiniz.

Son Yorumlar

Yararlı Linkler