Akıllı Telefon Hükümranlığı

Etiketler :
"Akıllı telefon (Smartphone), cep telefonunun sağladığı klasik özelliklere, bilgisayar dünyasının bir ürünü olan PDA’lerin özelliklerinin de eklenmesiyle tasarlanan gelişmiş mobil iletişim cihazıdır. Akıllı telefonlarda mobil işletim sistemleri bulunur  bu sayede birçok farklı amaç için daha aktif bir şekilde kullanılabilir ve de neredeyse her iş için bir uygulama bulunabilir. İşlemcileri bataryaların uzun süre dayanabilmesini sağlayan ARM tabanlı olur ve de karmaşık işlemleri sorunsuzca yapabilirler. Aynı zamanda çoğu akıllı telefonda Grafik İşlemci de mevcuttur. Bu sayede fazla poligon gerektiren kaliteli oyunları kolayca ve akıcı şekilde çalıştırabilirler." (Ayrıntı için: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ak%C4%B1ll%C4%B1_telefon)

Hayatımızın her anını işgal eden bu akıllı telefonlarla ilgili yayınlanmış çok güzel  karikatürleri istifadenize sunuyorum. (Kaynak: http://grfktsrmdrgs.blogspot.com.tr/)
Bu fotoğraflarda değişen teknoloji ile birlikte yok olan değerlerin bir özeti şeklindedir.  Telefon ve fotoğraf makineleri ışığında ince göndermelerin olduğu fotoğraflar gerçekten ilgi çekici.

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Sosyal Paylaşım

Icon Icon Icon Icon

Lütfen yazılarımızla ilgili yorum yapmaktan çekinmeyin. Kırık linkleri ve hatalı içerikleri mutlaka bize ilgili sayfa altında yorum yaparak bildiriniz. Blog sayfalarımızda ilginizi çekebilecek diğer yazılar için blog arşivimizi kullanabilirsiniz.

Son Yorumlar

Yararlı Linkler