Eğlenceli Matematik (Android)

Etiketler :
"Çocukluğumuzdan beri ders olarak en sevmediğimiz ve zorlandığımız konulardan birisi matematiktir. Fakat aslında matematikle doğru yöntemlerle uğraşırsanız sevmemeniz için hiç bir sebep yok. Genellikle okullarda öğretilen matematik hem zor hem de sıkıcı gelir. Ayrıca öğrendiklerimizi gerçek hayatta kullanmayacağımızı bildiğimiz için de öğrenmek istemeyiz. Fakat aslında matematik öğrenmek sadece rakamlarla uğraşmak değil, aynı zamanda mantık ve akıl yürütme becerilerinizin gelişmesi anlamına da geliyor. Bu yüzden de matematik aslında hepimizin hayatında önemli yer tutan bir konu. Bununla birlikte aramızda matematiği çok sevenler de var elbette ki. Matematiği ve rakamlarla uğraşmayı sevenler için de değişik matematik temalı uygulamalar var. Biz de bugün sizler için bazı Android uygulamalarını derledik." 
Yazının ilk bölümü Elifcan Mehekli tarafından oluşturulmuş olup aşağıdaki adresten ilgili bölüme ulaşabilirsiniz..

CalQ, ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz eğlenceli bir matematik oyunu. Aynı anda hem öğretici hem de eğlenceli bir matematik oyunu arıyorsanız CalQ kesinlikle denemeniz gereken bir uygulama. Oyunda amacınız ekrandaki tablodaki sayıları kullanarak yukarıda size hedef olarak gösterilen sayıya ulaşmak. Bunun için 90 saniyelik bir süre limitiniz var ve bu da oyunu daha da heyecanlı hale getiriyor. Oyunda tablodaki sayılardan ne kadar çok kullanırsanız o kadar çok puan topluyorsunuz. Daha sonra da bu topladığınız puanları Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşarak arkadaşlarınıza hava atabiliyorsunuz.

İndirme Adresi: 
Funb3rs da ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir matematik oyunu. Oyun adının da ele verdiği gibi gayet eğlenceli. Bu oyundaki amacınız ise CalQ ile benzer diyebilirim.Oyundaki temel göreviniz ekranda beliren hedef rakama ulaşabilmek. Bunun için rastgele olarak dizilmiş rakamlar üzerinde parmağınızı sürükleyerek toplama işlemi yapıyor ve hedefe ulaşmaya çalışıyorsunuz. Bir hedef rakama ulaştığınızda diğeri çıkıyor ve böylece ulaşabildiğiniz kadar çok hedefe ulaşmaya çalışıyorsunuz. Oyuna Facebook ile bağlanıp diğer oyunculara karşı yarışma şansına da sahipsiniz.

Math Duel de yine bir matematik oyunu. Bu oyunu da  Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynama şansına sahipsiniz. Oyun her yaştan matematik severe hitap ediyor diyebilirim. Üstelik arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Oyun adından da anlaşılabileceği gibi bir düello oyunu. Aynı cihazda iki kişi birlikte oynayabileceğiniz bir oyun olna Math Duel ekranı ikiye bölüyor ve karşılıklı iki oyuncunun yarışmasına imkan sağlıyor. Oyunda amacınız karşınıza çıkan matematik sorusuna rakibinizden daha hızlı bir şekilde cevap vermek. Fakat şansınıza güvenip attığınızda yanlış cevap verirseniz 1 puan kaybediyorsunuz bu yüzden hem hızlı hem dikkatli olmanız gerekiyor.

İndirme Adresi:
Math Professional, Android cihazlarınıza indirip kullanabileceğiniz bir matematik uygulaması. Eğer profesyonel olarak hesaplarla ve rakamlarla uğraşıyorsanız ve bu alanda çalışıyorsanız Math Professional çok işinize yarayabilir. Math Professional aslında profesyonel bir hesap makinası da diyebilirim. İnternet olmasına gerek olmadan akademik ve ileri seviye matematik işlemlerini yapabileceğiniz uygulama gerçekten kapsamlı özelliklere sahip diyebilirim.Özelliklerinden bazılarını bilimsel hesap makinası, denklem çözücü, matriks çözücü, geometrik çözücü, istatistik araçlar, olasılık fonksiyonları, finansal araçlar ve eşdeğerlik hesaplayıcı olarak sıralayabilirim.


Maths Match de yine Android cihazlarınızda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir matematik oyunu. Matematik ile uğraşmayı seviyor, rakamlarla eğlenebiliyorsanız Maths Match oyununu da seveceğinizi düşünüyorum. Maths Match oyununda amacınız karşınıza çıkan denklemlerin doğru ya da yanlış olduklarını tespit etmek. Bunun için bir rakibe karşı da yarışabiliyorsunuz. Böylece en yüksek puanı alarak kendinizi matematik konusunda geliştirebiliyorsunuz.Oyunda 4 milyondan fazla denklem bulunuyor. Bununla birlikte performansınızla ilgili istatistikleri görebiliyor ve liderlik listelerindeki yerinize bakabiliyorsunuz. Uygulamada ondalık sayılar, kesirler, yüzdeler, doğrusal denklemler gibi işlemler bulunuyor.
maths-match

İndirme Adresi:  
Boyut:7.6 MB Maths Match Android İçin Bulmaca Oyunu

Önemli UYARI: Üstte yer alan tüm yazı kısmı http://blog.tamindir.com/ adresinden alınmıştır. Bütün bağlantılar bu adresle bağlantılı olduğundan hatalı bir bağlantı durumunda lütfen bildiriniz.
ÖNERİ: Sizlerin de beğenip tercih ettiği matematik uygulamaları varsa bunları, indirme adresleri ile birlikte bildirmeniz durumunda sitemiz üzerinden paylaşıma açabiliriz. Aşağıda sitemiz üzerinden google playda yer alan bazı uygulamaları yukarıda olduğu gibi indirme adresi de vererek sizinle paylaşalım.

DİĞER UYGULAMALAR:  
Suminator: Tetris tarzı sayılarla yüksek puan elde etmek amacıyla hazırlanmış bir oyun türüdür. Zamana karşı ne kadar hızlıolursanız o kadar çok puan kazanırsınız. Eğlenceli ve bir o kadar da matematik becerisi geliştirici sayı oyunu. Boyut: 5,8M
İndirme Adresi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apparise.suminator&hl=tr 

Mental Math: Matematiksel çarpma ve toplama işlemleri gibi zihinden hızlı bir şekilde işlem yeteneğini geliştirmek isteyenler için güzel bir uygulama. Mental aritmetikle ilgilenenler için iyi bir alıştırma uygulmasıdır. Boş zamanlarınızda kullanabileceğiniz bir matematiksel eğlence aracı. Boyut: 1,7M 
Math Challenge: Mental aritmetik alıştırmalarını daha hızlı bir şekilde yapabilmek için bol alıştırmaları olduğu güzel ve eğlenceli bir uygulamadır. işlem yeteneğini hızlandırmak isteyenler için önerilir. Bir yandan matematiksel işlem yaparken eğlenmeyi de ihmal etmeyebilirsiniz.Boyut 1,6M 
 
İndirme Adresi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.novellectual.mathchallenge&hl=tr 

Brain Training: Adı üstünde beyin egzersizleri yaptırmayı amaçlamış küçük bir matematik uygulması bazı soruları aşırı kolay ilkokul seviyesi olsa da ileri seviyeleri de mevcut. Alıştırma sonuçlarına göre puan alıp derecenizi yükseltme şansınız bulunuyor. Boyut: 1.0 M
İndirme Adresi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mathworkoutgame&hl=tr

Math Helper Lite - Algebra Kullanmasını biliyorsanız matematiksel cebir formülleri ve uygulamalrını burada bir bütün halinde görebilirsiniz. Kısıtlı bu sürümde bile pek çok matematiksel işlemi yapabilirsiniz. Lineer cebir, lineer denklem sistemleri, vektörler, geometri şekilleri,katı cisimler, türev ve uygulamaları, belirsiz integral, limit, olasılık teorisi, karmaşık sayılar, euler fonksiyonu, denklem çözümleri, grafik çizimi,hesap makinesi...vb gibi içeriğinin orjinal tanıtımınıorjinal haliyle şu şekilde söyleyebiliriz.


[✔] Linear Algebra - Operations with matrices (solving matrix)
[✔] Linear Algebra - Solving systems of linear equation (from 2 to 10 equation at a time)
[✔] Vector Algebra - Vector (vector problems)
[✔] Vector Algebra - Geometry Shapes (geometry – triangles, pyramids, planes)
[✔] Calculus - Derivative (Derivative of the function, of a function defined parametrically, of an implicit one)
[✔] Calculus - Indefinite Integral (integral solver, antiderivatives)
[✔] Limits (limits calculator solver)
[✔] The theory of probability (probability theory, statistics)
[✔] Calculus - The number and sequence (prime factorization, lcm and gcd, complex numbers, arithmetic and geometric progressions and numbers, Diophantine equation, Euler function)
[✔] Function plotter (interactive graph plotter)
[✔] Also contains great scientific calculator and theoretical handbook

İndirme Adresi:

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Sosyal Paylaşım

Icon Icon Icon Icon

Lütfen yazılarımızla ilgili yorum yapmaktan çekinmeyin. Kırık linkleri ve hatalı içerikleri mutlaka bize ilgili sayfa altında yorum yaparak bildiriniz. Blog sayfalarımızda ilginizi çekebilecek diğer yazılar için blog arşivimizi kullanabilirsiniz.

Son Yorumlar

Yararlı Linkler