Okulda Matematik Bulvarı

Etiketler :
"Erzincan'da Gülhanım-Celal Toraman Ortaokulu öğrencileri, bahçede yapılan "matematik bulvarı" sayesinde teneffüslerde dersleri tekrar etme olanağı buluyor. Merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 4 derslikli 72 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Ganiefendi Çiftliği Köyü'ndeki Gülhanım-Celal Toraman Ortaokulu'nda öğretmenler matematiği sevdirmek için farklı bir yöntem uyguladı. Okulda görevli 7 öğretmen, bahçenin beton zeminine matematik formülleri ve geometri şekilleri çizdi. Teneffüslerde bahçeye çıkan öğrenciler çizilen formül ve şekilleri eğlenerek tekrar ediyor.Bu uygulama sayesinde matematiği sevdiklerini söyleyen öğrenciler, "matematik bulvarı'nın TEOG (Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş) sınavı öncesi kendilerine faydalı olduğunu belirtti. "

"Matematik Öğretmeni Hüseyin Düzgünoğlu, öğrencilere "soğuk gelen" matematik dersini sevdirmek, ders dışında da öğrenmeli sürdürmek için oyun alanında böyle bir uygulama yaptıklarını vurguladı. Düzgünoğlu, şöyle konuştu: "Öğretmenlerimizle birlikte 3 gün içinde "matematik bulvarı'nı oluşturduk. Öğrenciler teneffüste birbirlerine soru sorup dersleri tekrar etme imkanı buluyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor. Bu şekilde TEOG'da ve derslerde daha başarılı olacaklarını ümit ediyoruz." AA
Haber Kaynağı: http://www.aktifhaber.com/ortaokul-bahcesinde-matematik-bulvari-1156578h.htm
Okul Adı : Gülhanım Celal Toraman Ortaokulu 
Adres : Ganiefendi Köyü Merkez / ERZİNCAN Telefon : 4462461139 

OKULUN VİZYONU: İyi organize olmuş eğitim ortamı içerisinde bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların potansiyellerini ortaya çıkarmak, onları bilgili, becerili, kendine güvenen, iyi iletişim kurabilen, çevreye duyarlı, bilimsel düşünen, öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirmek . OKULUN MİSYONU: Çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknolojiyi kullanarak kendini geliştirmeye çalışan, evrensel değerlere sahip, değişimi ve gelişimi kendine ilke edinmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlayan kaliteli, çağdaş, seçkin bir kurum olmaktır.

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Son Yorumlar