Anatomy-Elements 3D Uygulamaları

Etiketler :
İki yararlı android uygulaması paylaşmak istiyorum. Özellikle gençlerin ilgisini çekebilecek ve derslerde bir zenginlik görsellik oluşturması açısından yararlı olabilecek bu uygulamaları istifadenize sunuyorum.
Öğrencilerin özellikle biyoloji derlerinde sıklıkla kullanabileceği ve görselliği ile de ilgi ve dikkat çekici olan birinci yazılım "Anatomy 3D" uygulamasıdır. Bu uygulmada yer alan A4 çıktısı kağıtları telefon kamerasından okuttuğunuzda üç boyutlu resimlere dönüşmekte ve vücudumuzun parçaları, organları, sistemleri çalışır vaziyette canlandırılmış olarak karşımıza çıkmaktadır. Programın içerisinde yer alan çeşitli vücut anomi kağıtlarını indirip çıktısını aldıktan sonra sınıfta öğrencilere dağıtarak tablet kameralarından uygulamayı çalıştırabilir ve bu şekilde daha kapsamlı ve görsel bir ders işlenişi sağlamış olabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için: Antomy 3D  Google Play'den ulaşabilirsiniz.

 Öğrencilerin kimya derslerinde kullanabileceği bir uygulama olan "Elements 3D" uygulması aynı firma tarafından çıkarılan başka bir görsel uygulmadır. Programın bünyesinde yer alan elementlerin yazılı olduğu kağıtları indirip çıktısını aldıktan sonra, bunları keserek üç boyutlu zar haline getiriyoruz. Daha sonra bu element isimlerinin yazılı olduğu zarları uygulamanın yüklü olduğu kameradan okuttuğumuzda o elementin şeklini atom numarasını, periyodik cetvel özelliklerini öğrenebiliyoruz. Ayrıca iki elementi birleştirdiğimizde bunların bileşik olma durumlarını da görebiliyoruz.  Kimya derslerinde teorik olarak öğrendiklerimizi görse açıdan zenginleştirebilmeye ve akılda daha kolay kalmasına yardımcı uygulamayı denemenizi öneririm. Uygulamayı indirmek için: Elementio  Google Play'den ulaşabilirsiniz.


0 yorum:

Popüler Yayınlar

Son Yorumlar