YGS 2016 Matematik Sınavı Çözümleri

Etiketler :
YGS 2016 sınavı geçmiş yıllara nazaran daha kolay denilebilecek düzeyde olmakla birlikte okuduğunu anlama ve yorumlama yeteneğinin ölçüldüğü bi sınav olarak gözümüze çarpmaktadır.  Sınavda her yıl olduğu gibi aşağıda yer alan temel matematik konularından sorular gelmiştir. 
 YGS 2016 Matematik

YGS-2016 MATEMATİK Adet
Temel Kavramlar 4
Sayı Basamakları 2
Rasyonel Sayılar 1
Basit Eşitsizlikler 1
Mutlak Değer 1
Üstlü İfadeler 2
Köklü İfadeler 3
Çarpanlara Ayırma 1
Oran-Orantı 1
Problemler 13
Fonksiyonlar 2
Kümeler 1
Olasılık 1
İstatistik-Grafikler 0
Polinomlar 0
Üçgenler 1
Dörtgenler 2
Çember ve Daire 1
Katı Cisimler 2
Analitik Geometri 1
Vektörler 0
TOPLAM 40

YGS 2016 Matematik Sorularının orjinal yayınlanmış haline www.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.  Planlı ve sistemli çalışmayan öğrencilerin sınav süresini yetiştirme konusunda sıkıntı yaşayabileceğini söylerek soruların PDF üzerinden çözümlerini istifadenize sunuyorum. YGS/2016 Matematik sınavı çözümlerine ulaşmak için tıklayınız.

Öğrencilerimizin sınavlara hazırlanırken YGS basamağında 9.ve 10.sınıf konularını içerecek biçimde hazırlanmaları LYS basamağı için de tüm matematik konularına hakim olarak hazırlanmaları iyi bir bölüm arzu edenler için kesinlikle gerekli olacaktır. Yukarıdaki soru ve ünite tablosu da incelenerek hangi konulardan daha yoğun soru geldiği analiz edilerek o konulara/ünitelere daha çok ağırlık verilmelidir. Planlı ve programlı bir şekilde zamanı verimli kullanarak çalışma yapılırsa başarıya ulaşmak kolay olacaktır. Bütün öğrencilerimize sınavlarında başarı dileriz...

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Son Yorumlar