Gazipaşa Matematik Olimpiyatları

Etiketler :
Aydın'da ilk defa devlet okulları arasında 7. sınıf öğrencilerine yönelik matematik olimpiyatı düzenlenen Gazipaşa Ortaokulu, dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Efeler Gazipaşa Ortaokulu tarafından düzenlenen Gazipaşa Matematik Olimpiyatı (GaziMO), ödül töreniyle tamamlandı. Gazipaşa Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirlen ödül törenine Okul idarecileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı. 
Tören açılışnda konuşan Gazipaşa Ortaokulu Müdürü Nadir Çoşkun, Aydın'da devlet ortaokulları arasında örnek olacak ilk Matematik Olimpiyatını düzenlemekten gurur duyduklarını belirterek," Matematik Olimpiyatı ile öğrencilerimizin matematik alanında çalışmalar yapmalarına katkı yapmak, bilgilendirmek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda erken yaşlardan itibaren gelişmelerini desteklemek sağlamaktır. 7. Sınıf öğrencilerine yönelik yapılan bu sınav TEOG düzeyinde olup 250 öğrencinin katılımlarıyla yapılmıştır. Katılımdaki yoğunluk bizleri mutlu etmekte ve gurur vericidir. Şuan belirli bir kısıma hitap etsede, ilerleyen dönemlerde tüm il genelinde bunu yapmayı hedefliyoruz. Matematik Olimpiyat'ında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik etmek ve onları bu başarılarından dolayı hediyelerini vermek için buradayız. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.
Okulun düzenlediği "Gazipaşa Ortaokulu 7. Sınıflar Matematik Olimpiyatlarına (GaziMO)" Efeler ilçesinde bulunan 20 okul katıldı. Katılan tüm okullardan Dereceye giren öğrenciler:
DERECESİADI SOYADIOKULUPUANIÖDÜL
1Mehmet ÇOBANDr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ort.66 Yarım Cumhuriyet Altını - Plaket - Madalya - Katılım Belgesi
2Ayşenaz TUNCAYEfeler Ortaokulu64 Çeyrek Cumhuriyet Altını - Madalya - Katılım Belgesi
3Umut Mahir KÖLEMENGazipaşa Ortaokulu58 Gram Altın - Madalya - Katılım Belgesi
4Alperen TURANGazipaşa Ortaokulu55 Gram Altın - Katılım Belgesi
5Emre ŞİŞİKEfeler Ortaokulu55 Gram Altın - Katılım Belgesi

0 yorum:

Popüler Yayınlar

Sosyal Paylaşım

Icon Icon Icon Icon

Lütfen yazılarımızla ilgili yorum yapmaktan çekinmeyin. Kırık linkleri ve hatalı içerikleri mutlaka bize ilgili sayfa altında yorum yaparak bildiriniz. Blog sayfalarımızda ilginizi çekebilecek diğer yazılar için blog arşivimizi kullanabilirsiniz.

Son Yorumlar

Yararlı Linkler