Ankara İlahiyat Diploma Alırken

Etiketler :
Zorluklara kazanıp zorluklarla okuyarak bitirdiğimiz okulumuzdan sonra, diploma alımına sıra gelince Ankara dışından gelenlerin daha kolay işlerini yürütmesi için genel izlenecek yolları aşağıdaki gibi sıraladım. İnşallah herkes için yararlı olur.

1-Önce Okulumuza varıyoruz ve İlahiyat Fakültesi Kütüphanesinden İlişiği yoktur yazısı alıyoruz. Eğer kütüphaneden kitap filan almışsak bunların iadesi gerekecektir. Kaybedilen kitaplar için üniversitenin belirlediği miktarda kitap bedeli tahsil edilir. Daha sonra ilişiği yoktur yazısı verilir.
2-Kütüphaneden alınan ilişiği yoktur yazısıyla birlikte Ankara Üniversitesi Öğrenci işleri daire başkanlığına gidin. Aşağıdaki Haritada şimdiki yeri kestirme  olarak gösterildi. Araba ile gitmek için çaba göstermeyin yürüyerek gidebilirsiniz. Ankaraya araba ile gelmişseniz arabanızı Okul kenarında uygun bir yere park edin. Öğrenci İşlerine yürüyerek gidin. 


3- Ankara Üniversitesi Öğrenci işleri başkanlığında İlahiyatla ilgilenen yetkilinin yanına varıyorsunuz. Kapıdan itibaren görevliler yardımcı oluyor ve burada üniversiteye ait herhangi bir borcunuzun olup olmadığı kontrol edildikten sonra borcu yoktur kağıdı gibi evrakı imzalıyorsunuz. Normal şartlarda lise diplomanız diplomayla birlikte verilir. Eğer görevli bunu unutursa veya kayıt esnasında verdiğiniz diğer evrakınızı da almak istiyorsanız dilekçe yazmanız gerekiyor. Bu isteğinizi dilekçe ile bildirdikten sonra evrakınızı ve lise-önlisans diplomalarınızın aslını alabilirsiniz.
4- Diplomayı aldıktan sonra evrakınızı hazırlayan memurdan diplomanızın onaylı birkaç suretini ve aldığınız derslerin tamamını gösteren Transkript belgesinin aslını ve onaylı birkaç adet fotokopilerini alıyorsunuz. Transkript Belgesinin hem 100'lük not ortalamasına göre hemde 4'lük sisteme göre çıktısını almanız her durumda karışıklıkları önleyici elinizde bir belge olacaktır.
5-Unutmayın; İleride yüksek-lisans ve doktora işlemlerinizde kullanmak üzere diploma ve transkriptlerin onaylı suretlerinden fazla almanız yararınıza olacaktır.

DİPLOMANIZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN...
ÖNEMLİ NOT: YÖK'ten uzaktan eğitim yolu ile mezun olanların diplomalarında "Uzaktan Öğretim" ifadesi yer alması gerektiğini kararlaştırdı.YÖK, 5 nisan'da tüm üniversite rektörlüklerine bir yazı gönderdi. Bu yazıya göre, uzaktan eğitim yolu ile mezun olanların diplomalarında "Uzaktan Öğretim" ifadesinin yer alması gerektiğini kararlaştırdı.  Konu ile ilgili açıklama YÖK Başkanı Yekta SARAÇ tarafından şu şekilde yapılmıştır. "Uzaktan öğretim programlarında düzenlenecek diplomalarda "uzaktan öğretim" ibaresinin yer almasına ilişkin almış olduğumuz kararın hangi tarihten itibaren uygulanması konusunda tereddütler oluştuğu görülmüştür. Bu kararın 2017 - 2018 tarihinden itibaren uzaktan eğitim programlarına kaydolan öğrenciler için geçerli olduğunu ifade etmek isterim."  02/05/2017 Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim adreslerini kullanınız.

Ankara UZEM İletişim Adresleri


Ankara Üniversitesi 50. Yıl Yerleşkesi J BLOK Gölbaşı/Ankara (06830)
 Telefon: (312) 600 01 41
 Fax: (312) 600 01 33
 E-posta: uzem@ankara.edu.tr


4 yorum:

 1. Hocam ben hala alamadım diplomayı ankarada oturan birine buradan yani Bursa'dan vekalet verebilir miyim bebeğim 3 aylık yollarda zor olacak bizim için zaten daha önce de bebek sebebiyle alamadım da...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Noter aracılığı ile istediğiniz bir kişiye diplomanızı almanız konusunda vekalet verebilirsiniz. Lakin noter masrafları ve sonrasında yaşayabileceğiniz bir takım problemler nedeniyle diplomanızı kendiniz almanız önemle tavsiye olur. Hızlı trenle gelip bir günden daha kısa süre içerisinde işlemlerinizi kendiniz halledebilirsiniz.Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var Noter Resmi vekaleti olmadan diploma verilemez.

   Sil
 2. ben ankara ilitam okumak istiyorum ama diplomaya uzaktan eğitim ibaresi olucak mı bu benim için sorun olurmu acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni alınan kararla diplomalarda "uzaktan eğitim" ibaresinin yazacağı çıkan haberlerde (http://aa.com.tr/tr/egitim/yokten-uzaktan-ogretim-aciklamasi/809883?amp=1) belirtilmiştir. Ayrıntılı bilgi için Ankara UZEM (312) 600 01 41 tel ve uzem@ankara.edu.tr mail adresini kullanınız.

   Sil

Popüler Yayınlar

Son Yorumlar